myKapłaństwo to ciągłe podążanie za głosem Jezusa Chrystusa i podejmowanie kolejnych i nowych zadań w Jego Imię dla powierzonej kapłanom wspólnoty. W okresie wakacyjnym w naszej parafii ks. Biskup Henryk Tomasik dokonał zmian personalnych.
W czerwcu ks. Mariusz Chamerski został przeniesiony do parafii pw. św. Doroty w Wolanowie, natomiast w sierpniu ks. Michał Faryna rozpoczął posługę w parafii pw. św. Zygmunta w Szydłowcu. Jednocześnie do naszej parafii zostali przeniesieni ks. Krzysztof Kwiatkowski dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stefana w Radomiu oraz ks. Marcin Dąbrowski, który pracował w Fundacji Pomoc Kościołowi w potrzebie. 

 

krzysiek

marcin 

Ks. Michał w naszej wspólnocie parafialnej pełnił swoją posługę przez 6 lat. W tym czasie jako katecheta PSP nr 3 przygotowywał także dzieci do I Komunii Św., opiekował się Domowym Kościołem i Harcerzami. Wśród swoich uczniów propagował lekturę Pisma Św. poprzez formację w Uniwersytecie Biblinym Dzieci oraz szerzył modlitwę różańcową w założonym Podwórkowym Kółku Różańcowym. Dodatkowo pełnił rolę redaktora w Gazetce Parafialnej. 

Ks. Mariusz w naszej wspólnocie pełnił funkcję Parafialnego Moderatora Ruchu Światło - Życie, opiekował się także ministrantami i duszpasterstwem dzieci i młodzieży. Każdego roku z gr. nr 13 pielgrzymował do Jasnogórskiego Sanktuarium. Opiekował się Wspólnotą Odnowy w Duchu Św. Resurrexit. Wraz z młodzieżą oazową przygotowywał w okresie Wielkiego Postu Wieczory Pasyjne, a także dbał o okolicznościowe dekoracje w naszej świątyni. 

Także nowy wygląd naszej strony parafialnej zawdzięczamy trosce księży wikariuszy. 

Wszystkim kapłanom życzymy wielu Bożych darów w pełnionej posłudze. 

facebook

Msze Święte

Dni powszednie
7:00, 18:00
Adwent
6:00, 18.00
Niedziele
7:00, 8:00, 10:00, 12:30, 18:00
Msza z kazaniem dla dzieci
11:15

 

Kancelaria parafialna

Czynna we wtorki, piątki i soboty
w godzinach: 16.30-18.00
tel. 48 345 98 24

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom

 

 

wsd